Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 149,00 zł

Smak

Smak

Producenci

Producenci

Węglowodany, inaczej cukry są podstawowym elementem diety każdego z nas. W naszej diecie odpowiedzialne są przede wszystkim za dostarczanie energii i wspomaganie pracy mózgu. Występują w wielu produktach, które spożywamy na co dzień, przede wszystkim w produktach pochodzenia roślinnego, jak owoce, warzywa, zboża, itd. W przypadku dużej aktywności fizycznej, w celu osiągnięcia zamierzanych rezultatów, warto zadbać o odpowiednią podaż węglowodanów. Dla sportowców chcących szybko i wygodnie uzupełniać węglowodany i mieć pewność, że będą przyswajane w prawidłowy sposób, istnieją odżywki carbo.

Co to jest i co daje carbo?

Carbo to odżywka, której głównym składnikiem są węglowodany, uzupełnione o witaminy i minerały ułatwiające wchłanianie tego suplementu. Istotną cechą odżywek carbo jest skład dobierany w taki sposób, by zawierał właściwie dobrane źródła węglowodanów, które zapewniają szybkie trawienie i uwalnianie cukrów do krwiobiegu. Tego rodzaju suplementy mają ściśle określone proporcje takich węglowodanów jak: glukoza, maltodestryna, czy izomaltuloza, dzięki czemu z pomocą odżywek carbo łatwiej kontrolować poziom cukrów w naszym organizmie. 

Dla kogo carbo?

Odżywki carbo polecane są dla osób aktywnych fizycznie, które chcą dostarczyć energii, by w pełni wykorzystać każdy swój trening. Dzięki dobranej kombinacji węglowodanów o różnym tempie uwalniania, carbo zapewniają odpowiedni poziom energii podczas trwania całego treningu. Uzupełnianie węglowodanów podczas wysiłku umożliwia nam przeprowadzanie dłuższych i bardziej efektownych treningów.

Kiedy brać carbo?

Odżywki carbo można stosować zarówno przed, w trakcie, jak i po trenignu w celu uzupełnienia utraconej energii. Stosowanie przed treningiem daje nam niezbędną energię do intensywnego wysiłku fizycznego. Uzupełnianie w trakcie wysiłku fizycznego jest wskazane przy długich i intensywnych treningach. Stosowanie odżywek węglowodanowych po zakończonym wysiłku (np. w połączeniu z izolatami białka) przyspiesza regenerację potreningową.

Carbo - czy warto?

Suplementy zawierające węglowodany są bardzo dobrą i bezpieczną metodąu zupełniania energii dla amatorów i zawodowców. Podstawową ich zaletą jest odpowiednio zbilansowany skład, dzięki któremu wchłanianie węglowodanów jest zrównoważone i daje siłę przez cały czas trwania wysiłku.

Carbo / Węglowodany / Izotoniki

Aktywne filtry