Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie i akceptujesz politykę prywatności.
Nowości
Nasze hity!
Najnowsze wpisy na blogu
Napoje energetyczne i izotoniczne - Sklep Pafoscan.pl
Napoje

Jest 13 produktów.

Widok boksowy
Widok boksowy 2
Widok listy
Widok listy 2
Widok katalogu

Aktywne filtry

Napoje — dlaczego są ważne?

Napoje to szeroka kategoria różnego rodzaju produktów, które w zależności od składu mogą być stosowane przez osoby aktywne fizycznie oraz osoby wykonujące pracę umysłową. Napoje dostarczają płynów, głównie wody, dzięki czemu nawadniają organizm oraz innych składników mogących poprawić naszą wytrzymałość czy koncentrację.

Napoje z elektrolitami

Napoje z elektrolitami to produkty, które zawierają witaminy i składniki mineralne. Napoje z elektrolitami bardzo często zostają również wzbogacone o glukozę. Tego rodzaju napoje występują w formie gotowych do spożycia produktów lub np. w formie tabletek do rozpuszczania w wodzie.

Napoje energetyczne

Napoje energetyczne są produktami, w których składzie występują związki o działaniu pobudzającym układ nerwowy. W związku z tym napoje energetyczne zazwyczaj zawierają dodatek kofeiny oraz tauryny. Ze względu na swój charakter napoje energetyczne stosowane są przez osoby, które obciążone są wysiłkiem umysłowym.

Napoje izotoniczne

Napoje izotoniczne przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie, a ich podstawowym zadaniem jest nawodnienie organizmu. W wyniku utraty płynów wraz z potem w wyniku np. ciężkiego treningu może dochodzić do odwodnienia. Napoje izotoniczne stosowane w trakcie treningu mają temu przeciwdziałać.