
assistant_photoOd 27 lat dostarczamy dla Was najlepsze odżywki i suplementy diety w Polsce!
assistant_photoOd 27 lat dostarczamy dla Was najlepsze odżywki i suplementy diety w Polsce!
Filtr
Nasze hity!
Najnowsze wpisy na blogu
lipiec
16
,2021
Lecytyna w ludzkim organizmie jest składnikiem błony komórkowej. Odpowiada także za prawidłowe przewodnictwo impulsów nerwowych w mózgu i tkance ...
lipiec
16
,2021
Bakopa drobnolistna ze względu na swoje właściwości stosowana jest w Ajurwedzie w leczeniu bezsenności, padaczki oraz przy stanach lękowych w celu ...
lipiec
16
,2021
Czym jest kortyzol czyli hormon stresu? Zadaniem kortyzolu, jako jednego z hormonów stresu, jest pobudzenie innych hormonów tj: adrenalina i ...
maj
06
,2021
Orzechy są bardzo zdrowe, jednak zawsze jednak należy mieć na uwadze, że orzechy są bardzo kaloryczne. Nie trzeba ich spożywać codziennie - ...
maj
06
,2021
Witamina D3 często nazywana jest witaminą słońca. Jest rozpuszczalna w tłuszczach. Witaminę D3 powinniśmy suplementować zawsze w okresie od ...
maj
06
,2021
Kudzu to roślina, której działanie i właściwości lecznicze powinny docenić osoby walczące z nałogiem, zwłaszcza z uzależnieniem od alkoholu.
maj
06
,2021
Suplementacja okołotreningowa to jeden z najbardziej elementarnych tematów dotyczących przyjmowania suplementów diety.
maj
06
,2021
Forma na lato to temat powracający jak bumerang. Zachęcamy do regularnych treningów przez cały rok.

Minerały
Jest 7 produktów.
Widok boksowy
Widok boksowy 2
Widok listy
Widok listy 2
Widok katalogu
Czym są minerały?
Minerały w ujęciu dietetycznym i w żywieniu to potoczne określenie składników mineralnych, czyli związków, które podobnie jak witaminy muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Minerały (składniki mineralne) pełnią szereg funkcji w ludzkim organizmie dlatego muszą być stale uzupełniane.
Minerały w tabletkach czy kapsułkach?
Preparaty zawierające w swoim składzie minerały możemy znaleźć w tabletkach oraz kapsułkach. Minerały w tabletkach pozwalają na dostarczenie stosunkowo większej dawki składników aktywnych w jednorazowej porcji. Z kolei minerały w formie kapsułek mogą być wygodniejsze i łatwiejsze w przyjmowaniu (połykanie).
Minerały — niedobór w organizmie
Ze względu na to, że minerały biorą udział w przebiegu mnóstwa bardzo ważnych dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu procesach. Ich niedobór może prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych i schorzeń. Dlatego minerały muszą być ciągle dostarczane do naszego organizmu.
Minerały — nadmiar w organizmie
Minerały przyjmowane w nadmiernej dawce mogą być dla organizmu tak samo niekorzystne, jak ich niedobór. Minerały dostarczane w zbyt dużej ilości mogą prowadzić do nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu i zaburzać wchłanianie innych związków.
Najpopularniejsze minerały:
Magnez
Rola magnezu w ludzkim organizmie dotyczy prawidłowej budowy kości i zębów czy transportu innych składników mineralnych takich sód i potas. Ponadto magnez odpowiada za pracę układu nerwowego oraz kurczliwość mięśni. Odpowiednia ilość magnezu w organizmie poprawia wchłanianie wapnia.
Selen
Selen zaliczany jest do mikropierwiastków pokarmowych i pełni w ludzkim organizmie przede wszystkim funkcję antyoksydacyjne. Selen współdziała witaminą E i chroni komórki oraz inne struktury komórkowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Potas
Potas odpowiada za przebieg wielu reakcji enzymatycznych zachodzących w ludzkim organizmie. Potas jest niezbędny dla pracy układu nerwowego i bierze udział w przewodnictwie nerwowym. Potas reguluje również prawidłowe ciśnienie osmotyczne płynów ustrojowych.
Wapń
Wapń należy do głównych składników układu kostnego i utrzymuje odpowiednią strukturę kości. Ponadto wapń odpowiada za zapewnienie twardości zębów. Wapń odpowiedzialny jest także za funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego oraz wpływa na pracę mięśnia sercowego.
Żelazo
Żelazo to niezbędny pierwiastek dla ludzkiego organizmu, który bierze udział w transporcie tlenu. Żelazo w głównej mierze znajduje się w hemoglobinie, czyli czerwonym barwniku krwi. U kobiet żelazo musi być dostarczane w większej ilości niż u mężczyzn, a niedobór tego pierwiastka może prowadzić do niedokrwistości.
Chrom
Chrom zaliczany jest do pierwiastków śladowych i odgrywa rolę w metabolizmie glukozy. Zadaniem chromu w ludzkim organizmie jest regulowanie poziomu glukozy we krwi. Ponadto chrom jest również potrzebny do metabolizmu białek i kwasów tłuszczowych.