Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie i akceptujesz politykę prywatności.
Filtr

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 160,00 zł

Producenci

Producenci

Kategorie

Kategorie

Smak

Smak

Nasze hity!
Najnowsze wpisy na blogu
Minerały w tabletkach i proszku - Sklep Pafoscan.pl
Minerały

Jest 7 produktów.

Widok boksowy
Widok boksowy 2
Widok listy
Widok listy 2
Widok katalogu

Aktywne filtry

Czym są minerały?

Minerały w ujęciu dietetycznym i w żywieniu to potoczne określenie składników mineralnych, czyli związków, które podobnie jak witaminy muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Minerały (składniki mineralne) pełnią szereg funkcji w ludzkim organizmie dlatego muszą być stale uzupełniane.

Minerały w tabletkach czy kapsułkach?

Preparaty zawierające w swoim składzie minerały możemy znaleźć w tabletkach oraz kapsułkach. Minerały w tabletkach pozwalają na dostarczenie stosunkowo większej dawki składników aktywnych w jednorazowej porcji. Z kolei minerały w formie kapsułek mogą być wygodniejsze i łatwiejsze w przyjmowaniu (połykanie).

Minerały — niedobór w organizmie

Ze względu na to, że minerały biorą udział w przebiegu mnóstwa bardzo ważnych dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu procesach. Ich niedobór może prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych i schorzeń. Dlatego minerały muszą być ciągle dostarczane do naszego organizmu.

Minerały — nadmiar w organizmie

Minerały przyjmowane w nadmiernej dawce mogą być dla organizmu tak samo niekorzystne, jak ich niedobór. Minerały dostarczane w zbyt dużej ilości mogą prowadzić do nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu i zaburzać wchłanianie innych związków.

Najpopularniejsze minerały:

Magnez

Rola magnezu w ludzkim organizmie dotyczy prawidłowej budowy kości i zębów czy transportu innych składników mineralnych takich sód i potas. Ponadto magnez odpowiada za pracę układu nerwowego oraz kurczliwość mięśni. Odpowiednia ilość magnezu w organizmie poprawia wchłanianie wapnia.

Selen

Selen zaliczany jest do mikropierwiastków pokarmowych i pełni w ludzkim organizmie przede wszystkim funkcję antyoksydacyjne. Selen współdziała witaminą E i chroni komórki oraz inne struktury komórkowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Potas

Potas odpowiada za przebieg wielu reakcji enzymatycznych zachodzących w ludzkim organizmie. Potas jest niezbędny dla pracy układu nerwowego i bierze udział w przewodnictwie nerwowym. Potas reguluje również prawidłowe ciśnienie osmotyczne płynów ustrojowych.

Wapń

Wapń należy do głównych składników układu kostnego i utrzymuje odpowiednią strukturę kości. Ponadto wapń odpowiada za zapewnienie twardości zębów. Wapń odpowiedzialny jest także za funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego oraz wpływa na pracę mięśnia sercowego.

Żelazo

Żelazo to niezbędny pierwiastek dla ludzkiego organizmu, który bierze udział w transporcie tlenu. Żelazo w głównej mierze znajduje się w hemoglobinie, czyli czerwonym barwniku krwi. U kobiet żelazo musi być dostarczane w większej ilości niż u mężczyzn, a niedobór tego pierwiastka może prowadzić do niedokrwistości.

Chrom

Chrom zaliczany jest do pierwiastków śladowych i odgrywa rolę w metabolizmie glukozy. Zadaniem chromu w ludzkim organizmie jest regulowanie poziomu glukozy we krwi. Ponadto chrom jest również potrzebny do metabolizmu białek i kwasów tłuszczowych.